Новость из категории: Спорт

Всесвітні інтелектуальні ігри: українці на п’єдесталі!

Всесвітні інтелектуальні ігри, або Інтеліади запроваджені у 2008 році. Організовує їх Міжнародна федерація інтелектуального спорту - ІМСА.

На цих змаганнях чоловіки та жінки змагалися в трьох видах програми - бліц, рапід та баскські шахи (суперництво двох шахістів одночасно на двох дошках - білими і чорними). Україну в Хуаньяні представляли 5 спортсменів: Василь Іванчук, Антон Коробов, Анна і Марія Музичук та Анна Ушеніна.

У перший день змагань дуже гострою вийшла боротьба за першість у жіночому рапіді. Відразу п'ять шахісток - болгарка Антоанета Стефанова, екс-українка, а нині росіянка Катерина Лагно, і три наші співвітчизниці - сестри Музичук та Анна Ушеніна - прийшли на фініш з однаковими очкових придбаннями - по 4,5 очка з 7 можливих. За додатковими показниками переможницею стала болгарка, срібною призеркою залишилась Анна Музичук, а її сестра Марія Музичук здобула бронзу. Варто зазначити, що особисту зустріч у переможниці Анна Музичук виграла.

У чоловіків в рапіді переміг росіянин Дмитро Андрєйкін. Антон Коробов зайняв 6-е місце, а Василь Іванчук фінішував 9-м.

В бліці не зовсім вдало виступили як наші жінки, так і наші чоловіки. Анна Музичук, Ганна Ушеніна і Марія Музичук зайняли відповідно 8-е, 9-е і 11-е місця при 12 учасницях. Переможницею ж знову стала Стефанова. У чоловічому бліці Василь Іванчук став 5-м, а Антон Коробов прийшов на фініш 11-м. Чемпіоном же став росіянин Владислав Артем'єв, який зумів двічі переграти основного суперника - співвітчизника Олександра Грищука.

А ось в змаганнях за баскською системою, наші гросмейстери відчували себе впевненіше. Антон Коробов на фініші у впертій боротьбі поступився росіянину Олександру Грищуку і залишився 2-м, набравши при цьому однакову кількість очок з чемпіоном. У жінок чемпіонкою стала китаянка Чжао Сюе, а чисте срібло у Анни Музичук. Наша спортсменка під час турніру двічі програвала Катерині Лагно, проте в підсумку змогла її випередити. Зокрема, віце-чемпіонка світу двічі обіграла володарку 2-го світового жіночого рейтингу в класичних шахах китаянку Цзю Веньчзюнь.

Довідково: На I Всесвітніх інтелектуальних іграх Україна в загальнокомандному заліку посіла 3 місце, на II Інтелектуальних іграх була 4-й. Перед III Інтеліадою, яка мала відбутися в 2016 році в Ріо-де-Жанейро, але була перенесена на кінець 2017 року, відбувся ребрендинг. Тепер ці змагання носять назву Елітні інтелектуальні ігри.