Новость из категории: ПАРТИИ

У питанні відкритості даних Україна є однією з найбільш прогресивних, - Вікторія Сюмар(відео)| Політична партія "Народний фронт"

Такого рівня відкритості, прозорості та підзвітності, який був досягнутий за останні чотири роки, жодна влада в Україні ще не мала.


Про це заявила голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник керівника фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар після завершення засідання комітету, на якому розглядалося питання господарського спору однієї української компанії, яка використовує у своїй діяльності відкриті дані.


Вона зазначила, що профільний комітет дуже довго працював над відкритими даними, завдяки чому у цьому питанні було досягнуто значних успіхів.


«Я хочу підкреслити, що Україна є однією з найбільш відкритих країн не лише Європи, але й світу. І це величезне досягнення, яке сталося за останні роки. Ми відкрили реєстри всього. Альтернативи такої відкритості, повірте, практично немає», - наголосила Вікторія Сюмар.


«Електронне декларування, коли будь-який чиновник зобов’язаний задекларувати майно і це все є у відкритому доступі. Далі – реєстр нерухомості: будь-яке нерухоме майно ви можете перевірити, хто є його власником. Реєстри, які стосуються публічних закупівель. Все є абсолютно чітко. Ви можете подивитися, який, даруйте мені, кілограм картоплі закуплений якою школою за якою ціною. І це унікальні речі. Система ProZorro та ж сама, яка є однією з прогресивних. Це є досягнення», - розповіла голова комітету.


Як зауважила народний депутат, ті, хто каже, що Україна немає цих досягнень, відверто маніпулюють.


«Тому що уявити подібні речі ще 4-5 років тому було б неможливо. Зараз ми все це маємо, ми з цим працюємо», - додала вона.


На думку Вікторії Сюмар, сьогодні немає блокування доступу до відкритої інформації з боку держави.


«Україна декларує і надалі відданість європейським ідеям відкритості прозорості та підзвітності. І такого рівня підзвітності, який був досягнутий за останні чотири роки, жодна влада в Україні ще не мала. Ці принципи ми відстоюємо безпосередньо будучи депутатами владної коаліції», - підсумувала заступник керівника фракції «Народний фронт».

Сообщает официальный сайт Партии "Народный Фронт"

Похожие новости

Комментарии

Информация