Новость из категории: ПАРТИИ

«Батьківщина» вимагає додати до законопроекту про реінтеграцію Донбасу положення про Крим

«Батьківщина» наполягає на врахуванні своїх поправок до законопроекту про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163), а зокрема вимагає додати до закону положення про АР Крим.


Про це заявив народний депутат від фракції Олексій Рябчин з парламентської трибуни.

«У законопроекті не має бути жодної згадки про Мінськ, натомість має бути згадка про Крим, тому що Крим і Донбас – це Україна!» – сказав він.

За словами політика, «влада тривалий час створює хибне очікування, маніпулює з назвою цього законопроекту – це ніяка не реінтеграція, не деокупація».

«Дива не станеться, якщо Верховна Рада сьогодні проголосує за цей документ і окуповані території до нас не повернуться, і Росія не піде геть», – зазначив парламентарій.

Як зауважив Олексій Рябчин, цим законом, нарешті, на четвертий рік війни, окупація називається окупацією, називається держава-агресор та посилюється захист наших військових.

Він наголосив на тому, що одна з принципових пропозицій фракції «Батьківщина» до зазначеного законопроекту стосується посилення правового статусу цивільного населення: «Ми маємо захищати людей так, щоб у мирному Маріуполі, у мирному Слов‘янську, у мирному Сєверодонецьку люди почували себе українцями».

Політик повідомив, що врахована правка від «Батьківщини» дозволяє громадянам, які проживають на окупованих територіях Донбасу та втратили майно чи зазнали шкоди своєму здоров’ю, позиватися на державу-агресора до міжнародних судів і не сплачувати судовий збір при цьому.

Окрім того, Олексій Рябчин заявив, що фракція «Батьківщини» виступає за посилення захисту військових.

«Я звертаюсь до військових, які пам’ятають, як президент обіцяв закінчити війну за тиждень. Ми посилюємо ваш захист, вашу безпеку, але ми категорично проти контрабанди, яку кришують ваші керманичі!»

Насамкінець Олексій Рябчин висловив сподівання з приводу того, що після розгляду всіх поправок, парламент сьогодні знайде компромісну редакцію законопроекту «і влада нарешті, на четвертий рік війни, почне розбудовувати український Донбас, зокрема відновить нормальне транспортне сполучення, відбудує школи та лікарні, щоб люди відчували українську владу».Сообщает официальный сайт партии "Батькивщина"

Похожие новости

Комментарии

Информация