Новость из категории: ПАРЛАМЕНТ

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч із членом парламентського Комітету у закордонних справах Парламенту Фінляндії Ерккі Сакарі Туоміоя

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч із членом парламентського Комітету у закордонних справах Парламенту Фінляндії Ерккі Сакарі Туоміоя
У зустрічі, яка відбулася 17 жовтня, також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен.

У ході зустрічі сторони обговорили сучасний стан українсько-фінських відносин та відзначили високий рівень розвитку двостороннього міжпарламентського співробітництва.

Окрему увагу було приділено питанню протидії російській агресії на Донбасі, необхідності повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, а також актуальній ситуації на території окупованого Криму. У цьому контексті українська сторона відзначила, що надає велике значення ефективній підтримці зусиль з боку Фінляндії, спрямованих на вирішення конфлікту в деяких районах Донецької та Луганської областей та наголосила що Росія і надалі продовжує свою агресію проти України з грубими порушеннями міжнародних норм, зобов’язань і основних принципів Гельсінського заключного акту.

Під час обговорення економічних питань голова Комітету акцентувала на необхідності зупинення будівництва Північного потоку-2, оскільки реалізація цього проекту загрожуватиме енергетичній незалежності ЄС, а також завдасть збитків країнам-транзитерам російського природного газу, включаючи й Україну.

Е.Туоміоя наголосив на намірі Фінляндії зміцнювати становище країни на міжнародній арені, сприяти миру, стабільності та демократичному розвитку. Він зазначив, що уряд країни повністю підтримує дію економічних обмежень ЄС проти Росії, засуджує агресію Росії та незаконну анексію Криму, вважає що ситуація призводить до замороженого конфлікту. Водночас він зазначив, що Фінляндія вважає за необхідне зберегти політичний діалог з Росією, оскільки країни мають давні на історичні зв’язки та довгий спільний кордон.


Сообщает официальный сайт Верховной Рады Украины

Похожие новости

Комментарии

Информация