Новость из категории: ОФИЦИАЛЬНЫЕ НОВОСТИ

Президент наголошує на необхідності реформування ООН та підвищенні ефективності безпекових союзів

Президент наголошує на необхідності реформування ООН та підвищенні ефективності безпекових союзів

Президент Петро Порошенко переконаний, що Організація Об’єднаних Націй потребує якнайшвидшого реформування, а інші безпекові союзи світу мають бути посилені.

«ООН потребує негайного реформування. Позбавити права вето країну-агресора. І друге питання, що нам потрібно підвищити ефективність інших безпекових союзів, в тому числі НАТО. В тому числі і ширше відкрити двері для України в це безпекове об’єднання», - заявив Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам.

Петро Порошенко зазначив, що така необхідність викликана зухвалим нехтуванням Росією міжнародним правом та порушенням нею принципів безпеки, яких дотримувалися країни та блокуванням країною-агресором розслідування злочинів проти людства.

Зокрема, Президент нагадав про останні події в Сирії, де відбулося застосування хімічної зброї сірійською армією Башара Асада «за допомогою Російської Федерації, яка координувала, а можливо й брала участь у цьому злочині», що було підтверджено документами, котрі виносилися США і Великою Британією на засідання Ради безпеки ООН.

«Застосування хімічної зброї протирічить всім конвенціям ООН. Є надзвичайно небезпечним і є де-факто застосуванням зброї масового ураження», - наголосив він.

Не менш загрозливим Глава держави назвав той факт, що Росія застосовує хімічну зброю не лише в Сирії. «Вперше за багато років хімічна зброя Російською Федерацією була застосована в Європі», - акцентував він, зазначивши, що йдеться про замах на вбивство колишнього співробітника Головного розвідувального управління РФ пана Скрипаля під час якого було використано отруту, що, за твердженням Великобританії, походить з Росії. «Маємо офіційний висновок міжнародної експертної лабораторії, яка уповноважена давати ці і подібні висновки, де стверджується, що це є той вид отрути, який наголошувала Велика Британія», - констатував Петро Порошенко.

Президент нагадав, що на таку зухвалу поведінку світ і наша країна дали відповідь – вислали російських дипломатів та застосували чергові санкції не лише щодо російських компаній, а й окремих осіб. «Цей знак солідарності України був дуже високо оцінений нашими партнерами. Це є адекватна реакція на ті події, що відбулися», - сказав Глава держави.

Сообщает интернет сайт Администрации Президента Украины

Похожие новости

Комментарии

Информация