Новость из категории: ОФИЦИАЛЬНЫЕ НОВОСТИ

10 квітня 2018 року консул Генерального консульства України в Сан-Франциско Олександр Кротенко взяв участь у презентації книги про Голодомор в Україні «Stalin’s War on Ukraine. Red Famine»

10 квітня 2018 року консул Генерального консульства України в Сан-Франциско Олександр Кротенко взяв участь у презентації книги про Голодомор в Україні «Stalin’s War on Ukraine. Red Famine»

10 квітня 2018 року в Стенфордському університеті відбулася презентація книги американської журналістки та письменниці Енн Епплбаум про Голодомор в Україні «Stalin’s War on Ukraine. Red Famine». Вона також відома своїми публікаціями, зокрема у виданні «Washington Post», про комунізм та громадянське суспільство Східної Європи, й передусім, книгами «Історія «ГУЛАГу», за яку в 2004 році отримала Пулітцерівську премію, та «Залізна завіса: руйнування Східної Європи».

Доповідачку представив професор Стенфордського університету Норман Неймарк, який є відомим американським експертом з питань геноциду, зокрема Голодомору в Україні 1932-1933 років. Користуючись нагодою, консул Генерального консульства України в Сан-Франциско Олександр Кротенко обговорив з професором організаційні питання проведення у листопаді 2018 року в Стенфордському університеті Симпозіуму, присвяченого 85-м роковинам Голодомору в Україні.

Енн Епплбаум стисло виклала важливі елементи трагічних сторінок української історії. При цьому вона провела паралель між російською комуністичною агресію проти українського народу не лише 1932-1933, яка мала форму цілеспрямованого створення штучного голоду, але й подій часів Української революції та збройних опорів Української Народної Республіки проти російської більшовицької агресії 1917-1920 рр.

Крім того, доповідачка безпосередньо проектує на теперішні часи агресивну політику Сталінського радянського режиму проти українських національних рухів та інтелігенції, які боролися за незалежність України.
На її думку, Президент Росії В.Путін проводить аналогічну Й.Сталіну загарбницьку політику стосовно України. Обидва у вільному та демократичному розвитку нашої держави вбачали відповідно безпосередню загрозу існуванню на той час Радянського Союзу, та імперських амбіцій сучасної Росії.

Наприкінці заходу консул дипломатичної установи висловив Енн Епплбаум подяку за об’єктивне висвітлення трагічних сторінок української історії та поширення інформації про російську агресію проти України, яка неодноразово мала місце у минулі століття. Співрозмовниця також висловила впевненість, що з часом країни Заходу визнають Голодомор в України 1932-1933 років геноцидом Українського народу.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua

Похожие новости

Комментарии

Информация