Новость из категории: ОФИЦИАЛЬНЫЕ НОВОСТИ

Ігор Жданов розповів “Цензор. Нет” про розвиток спортивної інфраструктури в Україні

Ігор Жданов розповів “Цензор. Нет” про розвиток спортивної інфраструктури в Україні

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов в інтерв'ю журналістам видання “Цензор. Нет” розповів про порядок фінансування розвитку спортивної інфраструктури в Україні.

Урядовець відзначив, що у відповідності до положень останнього Бюджетного кодексу і в зв'язку з децентралізацією, Міністерство безпосередньо нічого не будує, хоча й надає підтримку у будівництві певних об'єктів регіонам :

“Через нас гроші практично не йдуть. А якщо і йдуть, як в Бюджеті на цей рік, то це субвенція обласним бюджетам. Є Державний фонд регіонального розвитку, 10% якого обов'язково йде на розвиток спортивної інфраструктури на місцевому рівні. З 2016 року працює ця програма, ініційована нашим Міністерством і підтримана прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.”

На практиці на місцях відбираються проекти, які узгоджуються з Мінмолодьспорту та затверджуються Мінрегіонбуд. Далі процедура включає ухвалення постанови уряду, рішення бюджетного комітету Верховної Ради, після чого регіони через Державний Фонд регіонального розвитку отримують гроші на будівництво або реконструкцію спортивних об'єктів.

“Влітку минулого року я був в Тернополі, де ми обговорювали будівництво трампліна для занять, в тому числі, і фрістайлом. Думаю, що такий трамплін ми побудуємо; по крайней мере, в планах тернополян такий проект значиться. А ми будемо їх підтримувати. Є плани побудувати аналогічний трамплін в Буковелі. Там же хочемо відкрити біатлонну трасу.” - поділився майбутніми напрацюваннями Ігор Жданов.

Він погодився з твердженням, що стан спортивної інфраструктури в країні — критичний. Її відбудова обійдеться державі в мільярди гривень. Озвучив і орієнтовну вартість реконструкції окремих об'єктів. Зокрема, проектні роботи і перша стадія реконструкції столичної льодової арени "Авангард" становить понад 80 млн гривень. Орієнтовна вартість реконструкції Миколаївської вишки для фрістайлу в цінах 2016 року оцінюється в 7 милільйонівв гривень.

“Протягом 25 років ніхто взагалі системно не займався спортивною інфраструктурою. Дещо звичайно робилося - але це були точкові рішення. Або під Євро-2012, або під інші великі заходи” - підкреслив Міністр.

“Але я говорю про тенденції, а не про конкретні об'єкти. Десятки об'єктів вводили в експлуатацію, а сотні - руйнувалися. Я об'їздив всю Україну, знайомий з станом справ в спорті на місцях і знаю, про що говорю. Ось, наприклад, зараз в Житомирі відремонтували одну з трибун місцевого стадіону, підтрибунні приміщення. А раніше туди просто неможливо було зайти! Те ж саме в Хмельницькому, де за рахунок нашої спортивної програми в ГФРР фактично закінчили ремонт стадіону.

Міністр пояснив, що в цілому суму на подібні проекти цього року видіяється сума, що становить близько 10 % Державного Фонді регіонального розвитку. До цього додається певна сума з місцевих бюджетів. Він також відзначив, що місцева влада може робити проекти і самстійно, якщо має залишки. Ці кошти можуть бути витрачені на корисні для своєї громади речі, зокрема розбудову спортивної, молодіжної інфраструктури, культуру тощо.

За матеріалами Цензор.Нет, повний текст інтерв'ю читайте на сайті видання за посиланнямhttps://ua.censor.net.ua/resonance/3055593/ministr_molodi_ta_sportu_igor_jdanov_na_zarubijnu_pidgotovku_abramenka_do_olimpiady_my_vytratyly_37


Повідомляє сайт Мiнiстерства молоді та спорту України www.dsmsu.gov.ua

Похожие новости

Комментарии

Информация