Новость из категории: ОФИЦИАЛЬНЫЕ НОВОСТИ

Напередодні Дня незалежності України-2017 у світ вийшло науково-популярне видання "Українська вишивка - духовна і культурна спадщина українців у Білорусі"

Напередодні Дня незалежності України-2017 у світ вийшло науково-популярне видання "Українська вишивка - духовна і культурна спадщина українців у Білорусі"
Напередодні Дня незалежності України-2017 за підтримки Уповноваженого у справах релігій і національностей Республіки Білорусь у світ вийшло науково-популярне видання "Українська вишивка - духовна і культурна спадщина українців у Білорусі" білоруською та українською мовами. Автор і керівник проекту - заслужений працівник культури України, голова Мінського громадського об'єднання українців "Заповіт" Калюжна Г.Ю.
Українська вишивка є не лише одним із символів українства, його складовою, а й духовним оберегом культурної спадщини, без якого просто немислима національна ідентичність українського народу.
Своєрідність природних та історико-культурних умов українського народу, взаємозв’язки з іншими національностями віддзеркалились у багатій ментальності і різнобарвності української вишивки. Яскравістю, щедрою орнаментальною палітрою, різноманіттям варіантів вишивка знайшла своє втілення в народному побуті, в гардеробі українців.
Українські майстрині вишивки, що представлені в цьому альбомі, народились і зростали в різних областях України – Тернопільській, Київській, Рівненській, Івано-Франківській, Сумській, Волинській. Доля кожної з них склалась таким чином, що вони багато років живуть в Білорусі, тут народились діти, ростуть онуки. Для них Білорусь – добра і щедра земля, що стала їх другою батьківщиною. Але рідний край, де народились, де рідне коріння назавжди лишився в пам’яті, в серці. Повідомляє офіційний сайт Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua

Похожие новости

Комментарии

Информация