Новость из категории: Экономика

Івано-Франківськ приєднався до ProZorro.Продажі

Івано-Франківськ розпочинає співпрацю з платформою ProZorro.Продажі. З цієї нагоди 18 січня міський голова Руслан Марцінків підписав Декларацію про приєднання міста до реформи держпродажів.

Відтепер продаж і оренда комунального майна Івано-Франківська буде здійснюватись через прозорі електронні аукціони.

“Ми вже працюємо через платформу ProZorro у всіх тендерних закупівлях від 50 тис. грн, але в ній є й інші механізми, які потрібно використовувати. Одним з них є продажі комунального майна на електронних торгах. Такі кроки – це вимога часу. Адже я переконаний, що завжди краще бути першими, ніж потім наздоганяти”, - зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

“ProZorro.Продажі — ефективний інструмент як для державних структур, так і для місцевих громад. З того часу, як до нас почали приєднуватись міста, в системі відбулося більше 350 аукціонів з регіонів, які провели 36 різних комунальних підприємств, а місцеві бюджети отримали більше 10 мільйонів гривень. Доля успішних аукціонів перевищує 67%, - розповів керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев.

Він додав, що підписання Декларації фактично означає, що влада міста визнає необхідність побудови ефективної системи управління державним та комунальним майном. Саме міста виступають інноваторами у використанні системи. Так, Покров (Дніпропетровська область) першим провів аукціони з оренди комунального майна, Київ продає права на проведення ярмарків, а Львів - площі під рекламу в міському транспорті.

Нагадаємо, з 2018 року ProZorro.Продажі запускає рейтинг українських міст, що приєдналися до реформи держпродажів. За результатами першого випуску рейтингу, лідерами було визначено Вінницю, Покров та найактивніше місто - Маріуполь. З допомогою рейтингу міст команда проекту буде відслідковувати прогрес реформи в регіонах. Детальніше про рейтинг: https://goo.gl/wVcGSX

Після підписання декларації в міській раді, представники проекту разом із громадською організацією “Антикорупційна платформа” провели відкритий майстер-клас “Як контролювати владу через систему ProZorro.Продажі” для місцевих активістів, бізнесменів та журналістів.

“Платформа ProZorro.Продажі є ще одним революційним антикорупційним інструментом в Україні. Використання системи у Івано-Франківську надасть публічний та рівноцінний доступ до конкурсів для бізнесу і, зокрема, повну підзвітність для громади в цьому питанні. Зокрема, завдяки конкуренції між покупцями, комунальне майно, що виставлятиметься на аукціони, зможе реалізовуватися за ринкову ціну - а це, основна перевага для громади міста”, - зазначила Христина Зілінська, керівник громадської організації “Антикорупційна платформа”.

До проекту вже приєдналися 18 міст та обласних центрів по всій Україні, серед них: Донецька військово-цивільна адміністрація, Чернігівська міська рада, Чернівецька міська рада, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, Дніпровська міська рада, Хмельницька міська рада, Ужгородська міська рада, Рівненська міська рада, Кременчуцька міська рада, Житомирська міська рада, міська рада міста Нова Каховка, Полтавська та Тернопільська обласні ради та інші міста, а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП «Київський метрополітен», Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титаномагнієвий комбінат, КПМА «Київ» (Жуляни), УКРНАФТА, НАК «Надра України» та інші.

Проект ProZorro.Продажі реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – першого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та громадської організації Transparency International Україна – українського відділення всесвітньо відомої антикорупційної організації Transparency International, заснованої 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном.

Повідомляє Прес-служба Мінекономрозвитку

Похожие новости

Комментарии

Информация